DEFNE

Defne 1996 yılında, Telekomünikasyon ve Sesli Yanıt Sistemleri (IVR) konusunda deneyimli, Türkiye'nin bu alandaki ilk yazılım uzmanları tarafından kurulmuştur. Kuruluşunun ilk yıllarında Avrupa Ülkelerindeki taleplere cevap veren Defne, Uzun bir süre sadece Orta Avrupa ülkelerine yönelik çözümler sunan şirketimiz,  çözümleriyle 200'ün üzerinde referans sağlamıştır. İlerleyen yıllarda hedef pazarlarını daha da genişletmiş, EMEA, LATAM (Orta ve Latin Amerika, Asya Pasific),  ve CIS ülkelerini  aktif calısılan  pazarlar haline getirmiştir.   Şirket merkezimiz İTÜ Ayazağa Kampüsü Teknokent ARI2 binasında yer almaktadır.
2012 başı itibariyle 38 kişiden oluşan kadronun büyük çoğunluğu kendi alanlarında yüksek deneyime sahip ve üst düzeyde eğitimli kişilerden oluşmaktadır, ayrıca bu sene Dubai ofisimizi de açarak globalleşme yolunda bir adım daha atmış olduk. Defne olarak 2013’te hedeflerimize uygun olarak 2 ülkede daha bölge ofisi açmayı hedefliyoruz.

Çözümlerimiz Dünya üzerinde 30’u aşkın ülkede, 16 farklı dilin konuşulduğu, toplamda 250 milyondan fazla GSM abonesine hitap etmektedir. Hindistan, Pakistan gibi Dünya’nın en büyük GSM abone sayısına sahip ülkelerin telekom operatörlerinin yüksek performas ve güvenlik beklentileri gibi kriterlerini sorunsuzca karşılayan bir duruma gelmiştir.

Ayrıca Türkiye’nin en büyük mobil oepratörlerinden bir olan başta Avea olmak üzere diğer GSM ve Telekom Operatörlerine sunduğu “Katma Değerli Servisler”, “IN”, “Mesajlaşma” ve “3G” çözümleri ile operatörlerin şebekelerinde konumlandırmak üzere ihtiyaç duydukları çeşitli platformlar için geliştirdiği yazılımlarla hizmet vermekteyiz.
Operatörlerin yanı sıra, kamu ve özel sektörde çok sayıdaki kurum, Defne’nin RespUS®,  MediUS®, ve CentrUS® gibi IVR ve Çağrı Merkezi çözümlerini kurumsal iletişim ihtiyaçları için kullanmaktadır.

Tamamı kendi AR-GE ekibimiz tarafından geliştirilmiş yüksek teknoloji çözümlerinden oluşan  ürün grubu ile Defne’yi, Telekom Operatörlerine ürün ve hizmet veren ve global pazarda konumlanan bir marka haline getirmek en önemli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. 
Şirketimizin 15 yılı aşkın ticari hayatında, ortaya koyduğu dinamikler ve AR-GE’ye verdiği önem ile farklılıklar oluşturma çabası, yerli ve yabancı firmalar arasında farkedilir olmamızı sağlamıştır.

Şirket olarak şu ana kadar, TTGV ve Tubitak-TEYDEP sunduğu ve tamamladığı projelerin yanı sıra, İTÜ Teknokent’e sunduğu ve 5’ini tamamladığımız 7 projemiz bulunmaktadır.
Ek olarak Avrupa Birliği fonları tarafından desteklenmekte olan 2 değişik ITEA projelerinde de yer almaktayız. Bu projelerde diğer ülke firmaları ile kollektif çalışmalarını devam ettiriyoruz.

Defne,  olarak 2006, 2007, ve 2009 yıllarında Deloitte – Touche firmasının EMEA bolgesinde en hızlı buyuyen 500  firma arastırmasın dereceye girdik. 2011 yılında ise %26 gibi oldukça yüksek bir oranda büyüme kaydettik. 2012 yılında da geçen yıla göre %27’lik bir büyüme gerçekleştirerek Deloitte Fast 50 sıralaması içersinde yer aldık.

ŞİRKET İLETİŞİM BİLGİLERİ

http://www.defne.com.tr/ İTÜ Ayazağa Kampüsü Koru Yolu Teknokent Arı-2 Binası A-Blok 3-1 Maslak Istanbul, 34394 TURKEY +90 212 285 75 75
FAALİYET GÖSTERDİĞİ İŞ ALANI İŞ ORTAKLIĞI PROGRAMI DERECESİ
Bireysel Servisler Standart
Bireysel İş Ortaklığı 2012 Standart